Однакових циклів сну не тільки відрізняється від людини до людини, але також має тенденцію змінюватися від ночі до ночі. Але які фактори посилюють ці фази? А які, навпаки, заважають? Ось все, що вам потрібно знати!

4 стадії сну не завжди однакові:

Дійсно, під час нічного відпочинку ми проходимо 4 основні фази для належного та повного відновлення енергії. Розуміння факторів, які на них впливають, може допомогти нам оптимізувати якість нашого сну та прокидатися зранку відпочилими та бадьорими.

Ось що ми повинні робити (і не робити), щоб покращити якість сну

Декілька факторів можуть посилювати або перешкоджати стадіям сну, впливаючи на його якість і, що більш важливо, на його ефективність.

1. Відсутність шкідливих звичок

Нерегулярний спосіб життя, як-от пізнє лягання спати або пробудження в різний час, може порушити нормальний цикл сну. І ще більше: важливо уникати нездорової їжі! Знання того, яка їжа заважає нашому самопочуттю вночі, як-от гостра їжа, солодощі та алкоголь, безперечно може допомогти нам міцно спати.

2. Порушення сну

Різні розлади сну, такі як безсоння, апное уві сні та дисанія, перешкоджають стадіям сну.

Ці розлади можуть порушити якість відпочинку та скоротити час, проведений на найбільш регенеративних стадіях. Поговоріть про них зі своїм довіреним лікарем – це важливо для здорового сну.

3. Погана обстановка для сну

Шум, світло та кімнатна температура можуть ускладнити досягнення та підтримку глибокого спокійного сну.

Переконайтеся, що спальня добре прибрана, темна і тиха. Використовуйте жалюзі або затемнювальні штори, щоб заслонити зовнішнє світло та відкрийте для себе принципи фен-шуй, щоб покращити спокійний сон.

4. Звертайте увагу на харчування та травлення

Здорова збалансована дієта, багата основними поживними речовинами, прийом вітамінів, таких як вітамін D, і вживання води перед сном можуть допомогти регулювати ритм сну та неспання та забезпечити поживну підтримку, необхідну для гарного нічного відпочинку.

5. Постійний розпорядок дня, особливо ввечері

Давайте спробуємо лягати спати і вставати в один і той же час щодня, навіть у вихідні чи святкові дні. Хороший вечірній режим допомагає нашому тілу поступово приводити нас у стан спокою.

6. Цифровий детокс

Залишмо зі спальні те, що може заважати та перервати наш цикл відпочинку, наприклад електронні пристрої. Цифрова детоксикація — це рекомендована звичка, щоб позбутися стресу та втоми, спричинених постійним перебуванням у мережі. Коротше кажучи, ми повинні подарувати собі якісний оздоровчий час!

Останній крок? Спить на правильному матраці!

Давайте збережемо спальню добре організованою, створивши розслаблюючу та привабливу атмосферу для сну. Найголовніше, подбаймо про зручний матрац і правильну подушку!