Сон - набагато складніше заняття, ніж можна було б подумати. Під час сну наш організм проходить через багато процесів: стадія «дрімоти» змінюється легким сном, а потім переходить у глибокий сон, під час якого виникають сновидіння.

Структура сну

Щоразу, коли ми спимо, ми проходимо через 4 різні фази, які повторюються від 4 до 6 разів протягом ночі.

Фаза 1 - NREM

Перша стадія сну називається NREM (Non-Rem), також відома як «спокійний сон». Це коли м’язи розслабляються, серцебиття сповільнюється, а температура тіла падає, поки ми повільно дрімаємо.

Ця перша фаза триває від 5 до 10 хвилин. Однак тривалість може змінюватись залежно від індивідуальних особливостей та навколишнього середовища.

Фаза 2 - «Легкий сон»

Друга фаза пов’язана з «легким сном». На цьому етапі наш пульс ще більше сповільнюється, а м’язи повністю розслаблені. Чи знаєте ви, що ця фаза займає більше половини часу, який ми присвячуємо сну?

Фаза 3 - Глибокий сон

Це так звана стадія «глибокого сну». Саме тоді природна захисна система нашого організму починає позбавлятися від токсинів і відходів і виробляє необхідні антитіла проти вірусів і бактерій.

4 стадія - Швидкий сон

Нарешті ми маємо фазу швидкого сну («швидкі рухи очей»), яка вважається важливою для обробки досвіду та сприяння довготривалому запам’ятовуванню. Крім того, на цій стадії відсутність м’язової активності дозволяє нам не виконувати всі рухи, які відбуваються під час сновидінь.

Цікавий факт: чи знаєте ви, що сон дітей відрізняється від сну дорослих?

Новонароджені мають значно інший цикл сну, тому що їхній біологічний годинник ще не «зрозумів» чергування неспання та сну. Між нічним відпочинком і денним сном дитина може спати до 18 годин на добу!

Але суттєва різниця між дорослими і дітьми полягає не тільки в кількості сну, але і в особливостях самого сну. Фаза REM у дітей відрізняється від фази дорослих здатністю збирати незліченну кількість інформації, отриманої протягом дня.

Глибокий сон: якість більше, ніж кількість!

Важливо знати, що погана якість сну під час швидкого сну викликає дратівливість і нервозність. У хлопчиків і дівчаток-підлітків погана якість сну під час фази NREM впливає на правильний фізичний і розумовий розвиток.

Ось чому дуже важливо покладатися на експерта, який зможе підказати, які матраци та аксесуари краще відповідають нашим фізичним характеристикам і віку.